Місячник з Безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі»

02.Жов.2023
Місячник з Безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі»

Згідно річного плану роботи на 2023-2024 н. р. у Житомирському дошкільному навчальному закладі №21 було проведено місячник з Безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі».

Мета проведення місячника безпеки дорожнього руху: активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму напередодні та в перші дні навчального року, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед дітей , привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху неповнолітніх.

Вихователь-методист Кравчук Н. В.  розробила план проведення заходів на період з 01.09 по 30.09 2023 року. В плані передбачені різноманітні форми та методи роботи з вихованцями та їх батьками щодо попередження травмування та загибелі дітей у дорожньо-транспортних пригодах.

З метою надання методичної допомоги вихователям у методичному кабінеті був оформлений куточок, де зібраний матеріал, необхідний для роботи з даної теми: методична література, системи занять, конспекти занять, бесід, цільових прогулянок, наочний матеріал, методичні рекомендації по формуванню у дітей безпечної поведінки на вулицях і дорогах. Вихователем-методистом, завідувачем, психологом були проведені консультації для вихователів по попередженню дорожньо-транспортного травматизму серед дітей.

Тематика і об’єми інформаційного навантаження на дітей підібрано з врахуванням вікових можливостей дітей.

Цілеспрямована, змістовна робота була проведена з дошкільниками. Вихователі провели цікаві заняття по ознайомленню з правилами дорожнього руху, дорожніми знаками, здійснили з малятами цільові прогулянки до перехрестя доріг, спостерігали за рухом транспорту і пішоходів. Отримані знання діти закріплювали під час сюжетно-рольових ігор, в дидактичних іграх, на заняттях з художньо-естетичного розвитку.

Також під час  час проведення «Тижня безпеки дорожнього руху» у ЖДНЗ №21  проведено ряд заходів:

–  поновлено інформаційні стенди з правил дорожнього руху в групових приміщеннях закладу;

–  проведені тематичні заняття з вивчення правил дорожнього руху «Безпека на дорозі»;

–  бесіди: «Небезпека на дорозі», «Світлофор»;

–  спостереження : за транспортом, за вулицею, де знаходиться ЗДО, за рухом пішоходів, розглядання дорожніх знаків.

–  дидактичні ігри: «Уважні на дорозі», «Знайди потрібний знак», «Транспорт»;

–  рухливі ігри: «Горобчики і автомобілі», «Ми – машини»,, «Стій! Увага! Йди!», «Червоний, жовтий, зелений», «Кольорові автомобілі»

–  сюжетно-рольова  гра:  «Водії і пішоходи», «Зелений вогник»;

–  читання віршів та  творів художньої літератури: В.Паронова «Острівок безпеки», «Зебра», «Переходимо вулицю»;  А. Іванова «Як нерозлучні друзі дорогу переходили»; С.Носова «Автомобіль»; О.Бондарева «Азбука безпеки»;

–  моделювання проблемних ситуацій «Переходимо вулицю»;

–  цільові прогулянки, екскурсії до проїжджої частини дороги;

–  конкурс дитячого малюнка на тему: «Наш друг – дорожній рух»;

–  гра-вікторина «Наш друг світлофор»;

–  консультації, бесіди з батьками на теми: «Про відповідальність батьків за життя дітей», «Діти на дорозі»;

–  анкетування для батьків «Як подбати про безпеку дитини на дорозі»;

–  на сайті закладу розміщена інформація про проведені заходи місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!»

План заходів був виконаний. 

Галерея зображень