Інформація
про проведення «Тижня безпеки руху» у Житомирському дошкільному навчальному закладі №21
з 13.05 по 19 05. 2024н. р.
На виконанання листа департаменту освіти Житомирської міської ради про проведення І- го етапу Тижня безпеки руху в Україні (з 13 по 19 травня 2024р.) присвяченого питанням безпеки на дорогах, наказу по Житомирському дошкільному навчальному закладі № 21 від 06.05.2024р. №36, у ЖДНЗ №21 пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.
Метою проведення Тижня безпеки дорожнього руху було : поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди безпечної поведінки на дорозі, здійснення профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
Під час підготовки до Тижня безпеки дорожнього руху проведено ряд заходів:
- вихователем –методистом Кравчук Н. В. був складений план заходів Тижня безпеки дорожнього руху та орієнтовний перспективний план заходів на кожен день.
13 травня понеділок – «Азбука автомобільних доріг»;
14 травня, вівторок – «Ми-пішоходи»;
15 травня, середа – «Моя безпека на дорозі»;
16 травня, четвер – «Небезпека вулиць та доріг»;
17 травня , п’ятниця – «Школа екстремальних ситуацій»
- розроблені методичні рекомендації для педагогів по організації роботи з дітьми та батьками з зазначеного питання;
- розміщена інформація в куточку для батьків; поновлені матеріали куточків в групах з безпеки дорожнього руху;
- проведено консультацію для вихователів « Як цікаво ознайомити дітей з правилами дорожнього руху»;
- в методичному кабінеті оформлено виставку методичних посібників з питання безпеки дорожнього руху;
- проведено інструктажі з працівниками дошкільного закладу з попередження дорожньо-транспортного травматизму.
Під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху проведено:
- заняття: “Транспорт та його роль в житті”, “Правила дорожнього руху”, “Дорожні знаки відкривай – абетку безпеки вивчай”, “Сигнали Світлофора і багато ін”;
- бесіди: “Дорожні знаки – азбука водіїв та пішоходів”, “Види транспорту”, “Правила поведінки в транспорті”, “Небезпека на дорозі”, “Безпека на вулиці”;
- спостереження: за транспортом, за вулицею, де знаходиться ДНЗ, за рухом пішоходів, розглядання дорожніх знаків;
- перегляд мультиплікаційного фільму про правила дорожнього руху “Уроки тітоньки Сови. Школа вуличних наук”;
- дидактичні ігри: “Червоний, жовтий, зелений”, “Знайди потрібний знак”, “Транспорт” і ін..;
- рухливі ігри: “Горобчики і автомобілі”, “Ми – машини”, “Стій! Увага! Йди!”, “Світлофор”, “Кольорові автомобілі”;
- сюжетно-рольова гра: “Водії”, “Подорож рідним містом” і ін;
- читання віршів та творів художньої літератури: В.Паронова “Острівок безпеки”, “Зебра”, “Переходимо вулицю”; А. Іванова “Як нерозлучні друзі дорогу переходили”; С.Носова “Автомобіль”; О.Бондарева “Азбука безпеки”;
- моделювання проблемних ситуацій “Переходимо вулицю”; «Правила поведінки в транспорті» і ін..
- консультації, бесіди з батьками на теми: “Вулиця не любить”, “Діти на дорозі”.
- Організовано виставку дитячих малюнків на тему : «Діти і вулиця».
- На сайті закладу розміщено інформацію про проведені заходи.




